Amžiaus grupės
Jaunesnieji skautai (vilkai)
6-10 metų
Lietuvos skautijoje jaunesnieji skautai (6 - 10 m.) gyvena „Džiunglių knygos" teminiame pasaulyje. Jie, kaip ir Mauglis, pirmiausiai žaidžia gamtos apsuptyje ir mokosi sutarti su vilkiukų gauja - kitais jaunesniaisiais skautais. Taip pat, pasižada mylėti Dievą ir Tėvynę, kasdien padaryti po gerąjį darbelį bei stengtis būti gerais. Jaunesnieji skautai leidžiasi į įvairiausius nuotykius, kaupia tikras patirtis, pradeda atrasti savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Galiausiai, tapę labiau savarankiški ir atsakingi, regis nebesutapatinami su „Džiunglių knygos" vilkiukais, jie tęsia savo nuotykius skautų (10 - 14 m.) amžiaus grupėje.
Skautai
10-14 metų
Skautų (10 - 14 m.) gyvenimas vyksta skiltyse - pastoviose grupelėse sudarytose iš 4 - 10 skautų. Skiltys demokratiškai kartu priiminėja sprendimus, dalinasi atsakomybėmis, ruošiasi ir drauge leidžiasi į atradimų kupinus nuotykius. Skautai žygiuoja, stovyklauja, tyrinėja gamtą ir įsitraukia į bendruomenės iniciatyvas. Veiklų metu atsiranda tikros patirtys, kurios visapusiškai ugdo skautus ir kaip asmenis, ir kaip komandos narius.
Patyrę skautai
14-18 metų
Patyrę skautai (14 - 18 m.) save realizuoja skiltyse - pastoviose grupelėse iš 4 - 10 patyrusių skautų. Patyrusiems skautams suteikiama laisvė ir siūlomos aiškios kryptis, skilties narius įkvepiančios svajoti, diskutuoti, atrasti ir kurti. Mokydamiesi kartu išgyventi gamtoje ir aktyviai prisidėdami prie savo bendruomenės, jaunuoliai priima naujus iššūkius, leidžiančius kiekvienam geriau pažinti save ir kitus. Galiausiai, patyrę skautai žengia į pasaulį kaip atsakingi, sąmoningi, aktyvūs ir pavyzdingi piliečiai.
Vyresnieji skautai
18-29 metų
Suaugę nariai gali pasirinkti savo asmeninio tobulėjimo kelią tęsti vyresniųjų skautų tarpe. Šios amžiaus grupės programa apsupta legendomis ir paslaptimis, kurias atskleisti galėsi tik drįsęs tapti pastovyklės dalimi.
Suaugę skautybėje
18+ metų
Savanoriai – tai pagrindinė Lietuvos skautijos varomoji jėgą. Čia kiekvienas gali atrasti sau artimą nišą, kurioje gera realizuoti save, prisidėti prie neformalaus jaunimo ugdymo ir kasdieniais darbais daryti pasaulį truputį gražesnį. Įsilieti į skautiškas veiklas, priimti naujus iššūkius, pažinti skautiškas vertybes ir atrasti save suaugusiems organizacijos nariams padeda darni krašto savanorių komanda, Lietuvoje ir užsienyje organizuojami mokymai bei laisvė rinktis iš plataus veiklų spektro. Savanoriams nėra ribų – savo vietą skautiškoje šeimoje atras kiekvienas!